Informacje

Naturopatia to wszelkie metody terapii naturalnej, mające charakter medycyny holistycznej, komplementarnej. Medycyna holistyczna opiera się na założeniu, że poszczególne sfery życia człowieka stanowią niepodzielną całość. W podejściu holistycznym ciało, dusza i jej emocje oraz umysł stanowią jedność.

Zamiast skupiać się na symptomach choroby, medycyna holistyczna dociera do jej przyczyny, niwelując nieprawidłowości na każdym poziomie występowania. Podczas terapii naturopata sięga do doświadczeń tradycyjnych systemów medycznych z całego świata.

Aby pomóc pacjentowi zaleca zastosowanie jednej lub kilku z wielu metod stosowanych w medycynie naturalnej, takich jak np.:

• ziołolecznictwo – leczenie przy pomocy leków pochodzenia roślinnego;
• dietetyka – leczenie poprzez zmianę diety i przyzwyczajeń żywieniowych;
• ćwiczenia fizyczne – według jednej z naturalnych metod, np. tai-chi, joga;
• fizjoterapia lub kinezjoterapia – stosowane w celu usprawnienia ciała;
• hirudoterapia – zmniejszająca bóle reumatyczne stawów, obrzęki powypadkowe;
• konchowanie uszu – poprawia odporność i w kojący sposób wpływa na psychikę;
• akupunktura, refleksologia i akupresura – odblokowujące przepływ energii przez ciało;
• masaż leczniczy.

Wspomagająco naturopata może zalecić także korzystanie z aromaterapii, hipnozy, koloroterapii (chromoterapii) i innych naturalnych, nieinwazyjnych metod wspomagających powrót do zdrowia.
Po pomoc do naturopaty można udać się z każdym problemem zdrowotnym. Objawy, na niwelowaniu których skupia się medycyna akademicka dla naturopaty są jedynie zewnętrzną manifestacją braku równowagi w organizmie. Celem procesu leczenia jest jedynie wspomaganie naturalnej właściwości zwalczania chorób, w którą każdego z nas wyposażyła natura, poprzez odkrycie pierwotnej przyczyny dolegliwości i działanie lecznicze u jej źródła. Równowaga na wszystkich poziomach życia stanowi podstawę zdrowia i szczęścia.

Na podstawie zgłaszanych przez pacjenta dolegliwości naturopata dobiera odpowiednią terapię. W naszym gabinecie mogą skorzystać Państwo z terapii biorezonansowej, hirudoterapii, konchowania uszu, dietoterapii, a także innych metod stosowanych w medycynie naturalnej, zaleconych adekwatnie do występujących objawów i wyników badania wegetatywno-rezonansowego.

Wskazaniem do wykonania badania Vega-Test mogą być między innymi: częste przeziębienia, alergia, suchy kaszel, astma oskrzelowa, zaparcia, biegunki, wzdęcia, gazy, bóle stawów i mięśni, częsty katar, biały nalot na języku, zgrzytanie zębami, metaliczny smak w ustach, nadmierne łaknienie na słodycze, zakłócenia snu, anemia, utrata apetytu, ciągłe zmęczenie, nieuzasadniona nerwowość, wrażliwa i sucha skóra, znamiona na skórze, czerwone plamy na skórze, bóle głowy (często migrenowe), pękające pięty, rozwarstwiające się i łamliwe paznokcie, nadmierne wypadanie włosów.

Jedynym przeciwwskazaniem do badania Vega-Test jest ciąża lub rozrusznik serca.

Jak zatem przygotować się do badania Vega-Test?
1. W dniu badania nie pij kawy oraz zielonej herbaty, napojów gazowanych i energetyzujących.
2. W dniu badania oraz w dniu poprzedzającym badanie nie spożywaj alkoholu.
3. Bądź na czczo lub co najmniej 3 godziny po jedzeniu (pod warunkiem, że będzie to lekki posiłek).
4. Jeśli zażywasz leki (np. insulinę), umów się na badanie przed przyjęciem kolejnej dawki.
5. Bezpośrednio przed badaniem zdejmij wszystkie metalowe przedmioty: biżuterię, spinki, zegarek, okulary w metalowej oprawie, pasek z metalowymi klamrami, wyjmij z kieszeni telefon komórkowy, monety, klucze.

Zachęcamy do sprawdzenia zakładki „Kontakt”, gdzie znajdziecie Państwo odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania. W razie wątpliwości zachęcamy także do kontaktu telefonicznego, mailowego lub poprzez naszą stronę na Facebooku.